FirstCall – חדשות https://blog.firstcall.co.il FirstCall - חדשות Tue, 30 Aug 2016 20:52:15 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7.3 מענה אנושי: איכות בשירות אינה מילה גסה https://blog.firstcall.co.il/%d7%9e%d7%a2%d7%a0%d7%94-%d7%90%d7%a0%d7%95%d7%a9%d7%99-%d7%90%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%a9%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%99%d7%a0%d7%94-%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%94-%d7%92%d7%a1%d7%94/ Tue, 30 Aug 2016 20:39:03 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1258 ישראל אינה מדינה פשוטה לעסקים. המציאות הכלכלית והיומיומית היא מורכבת, ומאלצת עסקים רבים לבצע בחירות עסקיות על בסיס האילוצים הכלכליים, זאת  על פני כל דבר אחר. אך כפי שכולנו יודעים, כאשר עסק חותך בבשר החי, לרוב זה מגיע על חשבון השירות, וכאשר השירות נפגע – נפגעים הלקוחות. אנו נתקלים בתופעה הזו במיוחד בשירות טלפוני, כאשר ...

The post מענה אנושי: איכות בשירות אינה מילה גסה first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט מענה אנושי: איכות בשירות אינה מילה גסה הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
ישראל אינה מדינה פשוטה לעסקים. המציאות הכלכלית והיומיומית היא מורכבת, ומאלצת עסקים רבים לבצע בחירות עסקיות על בסיס האילוצים הכלכליים, זאת  על פני כל דבר אחר. אך כפי שכולנו יודעים, כאשר עסק חותך בבשר החי, לרוב זה מגיע על חשבון השירות, וכאשר השירות נפגע – נפגעים הלקוחות.

אנו נתקלים בתופעה הזו במיוחד בשירות טלפוני, כאשר בתי עסק רבים מעדיפים מענה מתוסרט על פני מתן שירות אישי ודינמי, על בסיס צרכיו של הלקוח. שירות הוא לב ליבו של עסק, בין אם מדובר בעסק המספר שירות או מוצר. כל לקוח רוצה לקבל יחס אישי ומכובד, ולקבל את התחושה שהוא הגיע למקום הנכון.

להוציא את המיטב מנקודת המפגש עם הלקוח

כאשר לקוח מגיע במגע עם עסק, זהו רגע שיש לקחת אותו בשתי ידיים. באותה נקודת מפגש, הלקוח מזמין אותך למעשה להציע לו את מיטבך. עסקים רבים רואים בכך הזדמנות למכור כמה שיותר, או להציע את ההצעה הטובה ביותר שיש לך. אך ישנה גישה מוצלחת יותר, אשר מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם – להתמקד פחות במכירה ויותר בשירותיות.

אנשים יכולים ללכת למספרה, לפדיקור, למסעדה, ולהשקיע המון על טיפים למשל. אבל כשזה מגיע לעסק שלהם, אנשים מחפשים לרוב פתרון מהיר וזול על חשבון השירות והאיכות. בתחום השירות בדיקת השוואת מחירים, למשל כמו באתר זאפ, אינו עובד. שירות אינו נמדד רק על פי המחיר, וההצעה הזולה ביותר היא לא הפתרון הטוב ביותר בשבילכם. להיפך, שירות טוב אשר נמדד על פי ניסיון, מקצועיות, זמני המתנה קצרים, אדיבות ועוד – לא ניתן להשוות רק על פי מחיר.

לקוח אשר מקבל שירות מעולה, אפילו אם אינו רוכש באותו רגע, נוטה לשוב אל אותו בית עסק פעם אחר פעם. מחקרים אף מראים כי פעמים רבות לקוחות יעדיפו לרכוש מנותן שירות איכותי, אפילו אם מבחינת המחיר מדובר בהצעה אשר אינה הזולה ביותר.

להתייחס אל הלקוח כבן-אדם ולהקשיב לו

כל לקוח הוא קודם כל אדם, ומה אנו רוצים יותר מאשר יחס הוגן, מכובד, וכזה אשר מייצר בנו תחושה שמקשיבים ומתעניינים במה שיש לנו לומר. כאשר הלקוח אינו מגיע אל סניף העסק, קיים ריחוק אשר מקשה על מתן שירות איכותי, בעיקר מאחר וקשה לקרוא את התגובה של הלקוח, את שפת הגוף שלו, את הבעות פניו.

לכן, פעמים רבות, ההחלטות שעסקים לוקחים נובעות משיקול קר – כמה זה עולה לי כאן ועכשיו, ובוחרים לספק מענה טלפוני המבוסס על תסריט מוכן מראש. כך, התעשייה סבורה, לא משנה מי עונה לטלפון ומתי – הוא נותן בדיוק את אותו השירות. אך זוהי כמובן טעות מהותית.

דווקא בגלל הנתק והריחוק בין הלקוח ומספק השירות בשיחה טלפונית, ישנה חשיבות גדולה אף יותר לרגישות ודינמיות במהלך השיחה. הלקוח חייב לקבל תחושה שהוא הגיע למקום הנכון, גם אם התשובה אשר בידו מנציג השירות אינה מקיפה דיה. למעשה, דווקא בגלל שבמהות שירותי המענה מדובר בלקיחת הודעה, עוד יותר מורכב לתת ללקוח את התובנה שהוא הגיע למקום הנכון.

כאן נכנס הגורם האנושי, נציג שירות אשר יודע ומבין כיצד לתת שירות אישי ללקוח. תסריט אינו מספק את התחושה הזו, התסריט הוא אמצעי מנוכר אשר אינו בהכרח יודע לקרוא את הלקוח, האדם אשר עונה לטלפון – אותו נציג שירות אשר יודע לחוש את הלקוח על בסיס ניסיון אישי והכוונה מטעם העסק – יכול ליצור את כל ההבדל שבין מתן שירות בסיסי לכזה מקצועי ואיכותי, עם טעם של עוד.

firstcall we add value

The post מענה אנושי: איכות בשירות אינה מילה גסה first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט מענה אנושי: איכות בשירות אינה מילה גסה הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
טירוף הפוקימון מכה בעולם העסקים! https://blog.firstcall.co.il/%d7%98%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a3-%d7%94%d7%a4%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%9b%d7%94-%d7%91%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%9d-%d7%94%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%9d/ Sun, 28 Aug 2016 13:44:57 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1252 אין מה לומר, על ההצלחה של Pokemon Go אין עוררין. אך המפתיע מכל היא ההשפעה של המשחק הפופולרי על עולם העסקים, ובעיקר בכל מה שנוגע לשיווק ומכירות. המספרים מדברים בעד עצמם – איפה שיש ריכוז של פוקימונים, שם יהיה בוודאות ריכוז גדול מאוד של אנשים. ראינו את זה קורה בארה"ב, ואפילו בעסקים שונים בארץ שכבר ...

The post טירוף הפוקימון מכה בעולם העסקים! first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט טירוף הפוקימון מכה בעולם העסקים! הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
אין מה לומר, על ההצלחה של Pokemon Go אין עוררין. אך המפתיע מכל היא ההשפעה של המשחק הפופולרי על עולם העסקים, ובעיקר בכל מה שנוגע לשיווק ומכירות. המספרים מדברים בעד עצמם – איפה שיש ריכוז של פוקימונים, שם יהיה בוודאות ריכוז גדול מאוד של אנשים. ראינו את זה קורה בארה"ב, ואפילו בעסקים שונים בארץ שכבר ניסו והצליחו. אז איך זה עובד? איך מנצלים את הפוקימונים להצלחת העסק שלכם?

שיווק באמצעות פוקימונים

הרעיון הוא פשוט – ליצור ריכוז של פוקימונים באזור העסק שלכם, ובכך למשוך את הקהל הרחב להגיע בהמוניהם אל אזור העסק. באותו רגע, נציגי השיווק והמכירות שלכם, אשר כבר נמצאים בשטח, מציעים את ההצעה העסקית שלכם ומפתים את הלקוחות הפוטנציאלים לצאת לרגע אחד מהמשחק אל העולם העסקי. כמובן שאפשר (ואף רצוי) לקשר את הפעילות העסקית עם הפוקימונים, ולגרום ללקוחות להבין שאתם היא הסיבה שהפוקימונים כאן.

את משיכת הפוקימונים אפשר לעשות במספר דרכים, אך זה מצריך חשיבה מחוץ לקופסא מאחר ומפתחי האפליקציה עדיין אינם משתפים פעולה עם יוזמות עסקיות כגון אלו. אפילו לא תמורת תשלום. עם זאת, זה עדיין אפשרי ואף נעשה בהצלחה בארצנו הקטנה, כמו למשל בקניון G רוטשילד.

במקביל לפעילות הזו, תמיד אפשר לייצר את הבאז ברשתות החברתיות, לעדכן שהפוקימונים עוד רגע מתדפקים על דלתכם – מי מגיע לתפוס אותם? להניע לתחרותיות, סקרנות, משיכה והרבה שאיפה מצד הלקוחות להגיע, פיסית, אל אזור העסק שלכם ולפעול. וגם לפעילות עצמה, המרדף אחר הפוקימונים, יש יתרונות – המונים אשר רודפים אחרי פוקימונים וירטואליים מחוץ לדלתות העסק שלכם זה אחלה פרסום ושיווק בפני עצמו.

Pokemon-go-1

יצירתיות בשימוש מדיות חדשות לצרכים עסקיים

השיעור שאנו למדים מדוגמת Pokemon Go הוא שתמיד יש להיות יצירתיים ועם חשיבה מחוץ לקופסה, תוך היצמדות ומעקב הדוק אחר מדיות חדשות ומסקרנות בעולם. דווקא אותן מדיות אשר אינן עסקיות בבסיסן, אשר מושכות עשרות עד אלפי אנשים ברגע נתון, הן המדיות שיכולות להוות שיווק יעיל במיוחד. אם רק נדע כיצד להשתמש בהן בדרך הנכונה.

הדרך של הפוקימונים בעולם העסקיים רק החלה, והטירוף רק הולך ומתגבר. אם אתם מחפשים דרך מקורית ויצירתית למשוך אליכם קהל, ייתכן שכדאי להיעזר בפיקצ'ו וחבריו – אחרי הכול, חייבים לתפוס את כולם, אז למה לא אצלכם בעסק?

יש לכם שאלות ? צריכים הדרכה תגיבו ותקבלו מענה.

The post טירוף הפוקימון מכה בעולם העסקים! first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט טירוף הפוקימון מכה בעולם העסקים! הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
החיבור לניתוק – מי אני ? https://blog.firstcall.co.il/%d7%94%d7%97%d7%99%d7%91%d7%95%d7%a8-%d7%9c%d7%a0%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%a7-%d7%9e%d7%99-%d7%90%d7%a0%d7%99/ Sun, 14 Aug 2016 10:48:18 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1246 בס"ד כששומעים את המילה "ניתוק" , אנו מזועזעים. זו מילה קשה… ניתוק מהמשפחה, ניתוק מהחברים, ניתוק מ- האני, מעצמי? עוד לא שמעתי אחד או אחת שמוכנים להודות שהם מנותקים מעצמם, וזה ברור… מי מוכן להודות בפיצול אישיות ? ובכן, הניתוק מתחיל אי שם, בעבר הרחוק. אמנו, חוה יוצרה מהאדם הראשון ונותקה ממנו. בהמשך, הם היו ...

The post החיבור לניתוק – מי אני ? first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט החיבור לניתוק – מי אני ? הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
בס"ד
כששומעים את המילה "ניתוק" , אנו מזועזעים.

זו מילה קשה… ניתוק מהמשפחה, ניתוק מהחברים, ניתוק מ- האני, מעצמי?

עוד לא שמעתי אחד או אחת שמוכנים להודות שהם מנותקים מעצמם, וזה ברור…

מי מוכן להודות בפיצול אישיות ?

ובכן, הניתוק מתחיל אי שם, בעבר הרחוק.

אמנו, חוה יוצרה מהאדם הראשון ונותקה ממנו.

בהמשך, הם היו במקום שנקרא גן עדן. אבל שם היו שני עצים משמעותיים : עץ החיים ועץ הדעת.

הם היו אמורים לבחור – בחירה היא תהליך של העדפה והבחירה עצמה היא סוג של ניתוק מאחד ובחירה בשני.

בנוסף, אעפ"י שהם קיבלו הוראה מ"גבוה" לא לאכול מפרי עץ הדעת – בהחלטתם, הם ניתקו את עצמם מהבורא. הנחש פעל כ"זרז" לקבלת את ההחלטה לנגוס בתפוח.

הם הביאו שני ילדים לעולם. קין והבל….. אחד מהילדים קיבל החלטה והרג את אחיו. במעשה זה הוא גרם לניתוק. ניתוק ילד מהוריו, ניתוק אח מאח, ניתוק תפקיד נשמה מתפקידה בעולם.

וכו' וכו'… התורה מביאה מקרים נוספים רבים של ניתוק.

לדוגמא – סדום ועמורה…. לוט התנתק מאנשי העיר. אשתו, בגין שהפנתה מבטה לעבר העיר בזמן המנוסה, נותקה מלוט (הפכה לנציב מלח).

הניתוק הוא פירוד.

הפירוד בא בעקבות החלטה שלקחת דרך זו או אחרת.

לקחת את השלם ולחצות אותו לשניים

לבצע במודע- העדפה.

כולנו הגענו לכאן במטרה להתפתח ולחזור להיות חלק מהשלם.

כולנו רסיסים קטנים שאמורים להבין שאנחנו זה לא "אני" ו- "אני ו- "אני" – אלא להבין שאנחנו במצב של רסיסים. להבין שהמצב הזה לא משרת אותנו.

שמענו כבר את הביטוי ש "אנחנו חלק מפאזל" – נכון – שמענו. נכון – לחלקנו קרה שהבנו והרגשנו לשבריר שניה את "השלמות בין כולנו". ונכון – תוך שניות שכחנו ואנו ממשיכים להתנהל עם ה"אני" – עם האגו.

הניתוק מהשלם התעצם במהלך הדורות. יותר מלחמות, יותר התחברות ל"שפע" עלי אדמות, תחרותיות, "הדשא של השכן…" יש לי, אין לי, רוצה…., צריך……. ועוד כהנה וכהנה.

הניתוק מהשלם, שרובנו מתנהלים דרכו, לא מסייע לנו להגשים את המטרה שלשמה הגענו הנה.

הרי, לא הגענו "סתם", לא הגענו בכדי להיות בסופו של יום מאכל לתולעים. לא הגענו במטרה להיות חולים, לא הגענו בכדי להיות עצובים, לא הגענו במטרה לרכוש רכב זה או אחר או בגד זה או אחר.

נכון, נקנה בגד ורכב, ניסע לחופש בחו"ל. כן ! נעשה זאת וזה מעולה.

אבל, נניח ונקנה 5 זוגות נעליים בחודש או נחליף רכב כל 6 חודשים…. ונאמר שיש לנו את כל מה שאנו רוצים בפאן החומרי…. עצרו רגע !! האם זה גורם לכם אושר מ ת מ ש ך ?? או רק אושר זמני ? האם אתה מסתפק בכך ?

עצור שנייה… מתי היית מאושר בפעם האחרונה ? מאושר לאורך זמן ?

ובכן, לא הגענו הנה בשביל לריב עם האחר, או לכעוס.

הגענו הנה בשביל ללמוד. הגענו הנה בשביל להבין ולדעת ש…. יש מטרה שלשמה הגענו הנה.

הגענו הנה בשביל ללמוד!  לא מספרי לימוד אלא מתוך התנסות חוויתית.

הגענו הנה בשביל לחיות בהוויה אחרת. מה זאת אומרת בהוויה אחרת ?

זוכרים את הקיבוץ ? זוכרים את שלושת המוסקטרים ? אחד בשביל כולם וכולם בשביל האחד ?

כן !!!  כולנו, הרסיסים שפה על פני האדמה, אמורים ללמוד להבין ולהטמיע שהמטרה שלנו זה להגיע לידי הבנה, ורמת תבונה ש- אנחנו אחד. כל אחד מאיתנו הוא חלק קטנטן של משהו עצום. שתפקידנו כ"רסיסים" זה להתחבר ל"רסיסים" אחרים ולחזור להיות "רסיס" אחד ענק גדול ושלם.

עלינו לחיות בחוויה, בהוויה ובידיעה שכל מעשה של כל אחד מאיתנו משפיע על האחר. על אפקט הפרפר כבר קראנו או ראינו בסרט אבל…. ביום יום – מי זוכר?

קח לעצמך רגע למחשבה… מי אתה ?  כן…. לא מתכוונת למקצוע שלך או לתפקידים שאתם עושים ביום יום ( בן/בת זוג, אם, אב, מורה, סנדלר….. ) מי אתה באמת?

כשתשאל את עצמך את השאלה הזו…. ונכון – זו לא שאלה פשוטה, התשובה תתמהמה…. קשה למקד ולבטא את מי שאתה באמת כי….. יש "פירוד" " ניתוק" בין מי שאנחנו ביום יום למי שאנחנו באמת.

מכיוון שאנו לא מתנהלים בהוויה של מי אנחנו באמת, ברובד הנשמה, ברובד הלב, ברובד תחושות הבטן, ברובד השכל…. אנו חיים במרחק שנות אור ממי שאנחנו באמת. זו הסיבה ש… החיים לא פשוטים ואנו ממשיכים להתנהל בדרך עם רגשות קשים, עם חוויות קשות, עם מחלות, עם כעסים, עם הרגשה שהחיים לא פשוטים, והאמרה "החיים הם בית ספר" נכונה.

אכן, אנו בבית ספר. הגענו הנה בשביל ללמוד.

ללמוד מה ?  ובכן… ללמוד להיות אחד. להתחבר לאחר, להבין שבסופו של יום אנו רק חלק קטן מהפאזל, להבין שהאגו לא משרת אותנו, לדעת שללב של כל אחד ואחד מאיתנו יש תפקיד הרבה יותר משמעותי מאשר לפעום ולפמפם ולהזרים את הדם בגוף.

ללב יש את התפקיד הכי משמעותי. הלב  א ו ה ב. ובאם הוא לא ימלא את תפקידו כהלכה, הוא יסבול ובסבל שלו… ובאי מילוי תפקידו… יגרמו לנו נזקים פיסיים, גופניים.

לפיכך…. התפקיד שלך הוא בעצם… להתחבר לאהבה שבלב. לחפש ולמצוא את החלק הזה בלבך ולהביא אותו לידי ביטוי.

איך עושים זאת ?? עם כל הרגשות שקיימים בתוכנו ? איך אפשר לאהוב ולתת אהבה למי שפגע בנו ? איך אפשר לבטא אהבה כאשר אנו כואבים או כועסים ?

ללמוד זאת, זה תהליך… לא פשוט.

לכעוס על מישהו זה … נפרדות, ניתוק. לאהוב מישהו זה …. אחדות. התחברות הרסיס שזה אתה עם רסיס אחר.

אבל, לזכור תמיד שאעפ"י שאנו נפרדים…. הגענו הנה בשביל ללמוד להיות אחד עם כולם.

התהליך שתעבור עם עצמך הוא תהליך עוצמתי שיגרום לך לראות את עצמך ואת האחר באור שונה, באור וורוד, באור אוהב.

קחו החלטה להתחבר לרגש ה- א ה ב ה  ל- 5 דקות ביום. שבו עם עצמכם, תסתכלו על פרח, עץ, ציפור, תמונה, ילד שמשחק בגן המשחקים ותשלחו לו אהבה. פשוט…. תשלחו אהבה. תרגלו רק ל- 5 דקות ביום את חווית האהבה. תעצרו והרגישו מה זה עושה לכם בגוף, איך זה מרגיש, איך פתאום הנשימות שלכם מתונות / רגועות יותר, איך תווי הפנים רפויים יותר, איך הלב נפתח ואיך פתאום הכל נראה אחרת – מושלם.

אהבה ואחדות בין כולנו. אמן.

נורית

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו: לחץ כאן

The post החיבור לניתוק – מי אני ? first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט החיבור לניתוק – מי אני ? הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
FirstCall – מענה אנושי בתחום הנד"ן https://blog.firstcall.co.il/firstcall-%d7%9e%d7%a2%d7%a0%d7%94-%d7%90%d7%a0%d7%95%d7%a9%d7%99-%d7%91%d7%aa%d7%97%d7%95%d7%9d-%d7%94%d7%a0%d7%93%d7%9f/ Sun, 07 Aug 2016 09:43:46 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1238 תחום הנדל"ן תוסס וגועש, בכל רגע יכולה להיסגר עסקה חלומית בשווי משמעותי – ואתם לא רוצים להיות אלו שמפספסים אותה. הלקוחות בתחום הנדל"ן מחפשים את הפתרון מושלם, והשוק עמוס בנותני השירות גדולים כקטנים, זו בדיוק הסיבה שאתם חייבים להיות עם האצבע על הדופק, בכל יום ובכל שעה, ולספק ללקוח את התחושה שאתם התשובה הנכונה ביותר ...

The post FirstCall – מענה אנושי בתחום הנד"ן first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט FirstCall – מענה אנושי בתחום הנד"ן הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
תחום הנדל"ן תוסס וגועש, בכל רגע יכולה להיסגר עסקה חלומית בשווי משמעותי – ואתם לא רוצים להיות אלו שמפספסים אותה. הלקוחות בתחום הנדל"ן מחפשים את הפתרון מושלם, והשוק עמוס בנותני השירות גדולים כקטנים, זו בדיוק הסיבה שאתם חייבים להיות עם האצבע על הדופק, בכל יום ובכל שעה, ולספק ללקוח את התחושה שאתם התשובה הנכונה ביותר עבורו.

כאן נכנס השירות החדש של FirstCall – מענה אנושי ואמין לכל שיחה בתחום הנדל"ן. הלקוחות מחפשים אתכם ואינכם יכולים לענות? המענה האנושי שלנו יספק ללקוח תשובה טלפונית מידית, בהתאם לתסריט שנבנה יחד אתכם ובשבילכם, כדי שהעסקה הבאה שלכם לא תתפספס לעולם. הלקוח מקבל מענה חם ואנושי, המכווין אותו להמתין לשיחה חוזרת מכם, תוך ההרגשה שהנה מגיעה התשובה לצרכיו. ואתם מצדכם, אינכם מאבדים לקוחות פוטנציאליים בשל אילוצים אדמיניסטרטיביים וחוסר זמינות באופן נקודתי. המענה האנושי שלנו הוא הדרך הטובה ביותר לתת שירות ולהגדיל את הצלחתכם בתחום הנדל"ן.

פירסט קול, מוודאים שלא תפסידו לקוחות

שירות המענה האנושי של FirstCall מותאם במיוחד לתחום הנדל"ן, מתוך הבנה עמוקה של הצרכים הספציפיים שלכם מול הלקוחות. הלקוח מצלצל, ובמידה ואינכם יכולים לענות תוך מספר צלצולים אשר נקבע מראש, השיחה עוברת למוקד השירות האנושי שלנו.

נציג/ת שירות של פירסט קול עונה ללקוח, מסביר/ה שהשיחה הגיעה אל היעד הנכון, ותוך מעקב אחר תסריט שיחה אשר נבנה יחד עמכם, הנציג/ה דואג לקבל את פרטי הלקוח החשובים לכם, לעדכן את הלקוח שתוחזר אליו שיחה במהרה, ולהעביר את פרטי הלקוח באופן מידי ובצורה מסודרת אליכם.

זוהי מתכונת בטוחה לתחושה של אמינות ואיכות, מאחר והלקוח מקבל שירות מידי, ולא צריך לנסות ולצלצל שוב ושוב או להשאיר הודעה במזכירה קולית (אשר נותנת תחושה של חוסר בטחון מתי יחזרו אליו, האם ישמעו את ההודעה, וכו'). ומצד שני, אין מצב שמגיעה שיחה בה פרטי הלקוח הולכים לאיבוד בשל הודעה לא ברורה, או שיחה שלא נענתה. אתם מקבלים את פרטי הלקוח וסיבת ההתקשרות, ויכולים להכין עצמכם בצורה נוחה ומסודרת לשיחה עסקית בתחום הנדל"ן.

מייעלים את איכות השירות שלכם!

FirstCall מאפשרת לכם להציע שירות איכותי יותר, מדויק יותר, ועם תחושת אמינות גבוהה יותר בעיניי הלקוח – וכל זאת במחיר סמלי ומשתלם לכל כיס. תחום הנדל"ן הוא תחום גועש ורותח, בכל רגע ישנה עסקה שנסגרת ואתם רוצים להיות בחוד החנית, ולא להפסיד ולו לקוח אחד. אנחנו כאן לעזור לכם, ולדאוג שהשיחות החשובות שלכם לא יתפספסו לעולם.

FirstCall – השירות האנושי המושלם לעסק שלך. לחץ כאן למסלולים

firstcall we add value

The post FirstCall – מענה אנושי בתחום הנד"ן first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט FirstCall – מענה אנושי בתחום הנד"ן הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
FirstCall – מענה אנושי לעורכי דין https://blog.firstcall.co.il/firstcall-%d7%9e%d7%a2%d7%a0%d7%94-%d7%90%d7%a0%d7%95%d7%a9%d7%99-%d7%9c%d7%a2%d7%95%d7%a8%d7%9b%d7%99-%d7%93%d7%99%d7%9f/ Thu, 14 Jul 2016 09:53:50 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1231 עסוקים ועמוסים מכדי לענות לכל שיחה נכנסת? זה רק אומר שהעסק שלכם על הגל הנכון, אך הלקוחות שלכם צריכים מענה – כאן ועכשיו, ולפעמים להתקשר ולהתקשר לא נותן את הפתרון המתאים. גם מענה אלקטרוני אינו פתרון יעיל לעורך דין, מאחר והשארת הודעה לא מספקת ללקוח את אותה תחושת בטחון, שהוא מטופל כמו שצריך, אשר חשובה ...

The post FirstCall – מענה אנושי לעורכי דין first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט FirstCall – מענה אנושי לעורכי דין הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
עסוקים ועמוסים מכדי לענות לכל שיחה נכנסת? זה רק אומר שהעסק שלכם על הגל הנכון, אך הלקוחות שלכם צריכים מענה – כאן ועכשיו, ולפעמים להתקשר ולהתקשר לא נותן את הפתרון המתאים. גם מענה אלקטרוני אינו פתרון יעיל לעורך דין, מאחר והשארת הודעה לא מספקת ללקוח את אותה תחושת בטחון, שהוא מטופל כמו שצריך, אשר חשובה במיוחד בתחום כגון עריכת דין.

הרשו לנו להציג את השירות החדש של FirstCall מענה אנושי מובטח לכל שיחה לעורכי דין! כאשר הלקוח שלכם מתקשר אליכם, ואינכם יכולים לענות, השיחה מיד עוברת למוקד המענה האנושי שלנו, שם הלקוח מקבל שירות אישי ואדיב בהתאם לתסריט שיחה אשר נבנה יחד אתכם ובהתאמה לצרכים של העסק שלכם. הלקוח מרגיש שהוא מקבל שירות אמתי ואיכותי, ואתם יודעים שיש מענה לכל שיחה – ולא פספסתם דבר.

שירות אנושי ואמין לכל שיחה ושיחה!

על ידי בניית תסריט שיחה מתאים, נותני השירות במוקד של פירסט קול יכולים לקבל את ההודעה מהלקוח, בהתאם לצרכים שלכם –

  • שם הלקוח
  • פרטי התקשרות
  • בהקשר לנושא או פרויקט מסוים
  • תוכן ההודעה
  • ועוד…

הלקוחות שלכם מקבלים מענה חם וקשוב, כאשר כל מילה רשומה ומוקלטת, ואתם מקבלים את תמצית השיחה והנקודות החשובות לכם בהודעה מהירה – כך שתוכלו לטפל בנושא בזמן שנוח לכם, ובהתאם לדחיפות הראויה. זהו שירות אקסקלוסיבי לעורכי דין, אשר תמיד מספק מענה מדויק.

שמים את הדגש על הלקוח !

השירות האנושי של פירסט קול שם דגש על אדיבות, שירותיות ובעיקר אנושיות כיאה למשרד עריכת דין מקצועי. אנחנו מאמינים כייחס אישי הוא המתכון לשירות איכותי, ולכן אנשי המוקד שלנו מקפידים להעניק למתקשרים את היחס האופטימלי ביותר. תסריט השיחה מהווה בסיס לשיחה, ואנחנו דואגים לתת למתקשר את ההרגשה שהוא הגיע למקום הנכון, ולאדם הנכון. או במילים פשוטות – אנחנו מקשיבים ודואגים לך בכל רגע.

FirstCall – השירות האנושי המושלם לעסק שלך.

firstcall we add value

The post FirstCall – מענה אנושי לעורכי דין first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט FirstCall – מענה אנושי לעורכי דין הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
צלב הקרס חוזר לאירופה !!!!!!!!!!!!! https://blog.firstcall.co.il/%d7%a6%d7%9c%d7%91-%d7%94%d7%a7%d7%a8%d7%a1-%d7%97%d7%95%d7%96%d7%a8-%d7%9c%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%94/ Sun, 17 Apr 2016 11:38:59 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1224 בעת ביקור ממלכתי בגרמניה, מלכת הולנד שאוהבת בגדי מעצבים, לבשה מעיל "מעוטר" בצלבי קרס. ידוע שמשפחת המלוכה ההולנדית קשורה למשפחת המלוכה הבריטית, שקשריה לנאצים ידועים לכל.  

The post צלב הקרס חוזר לאירופה !!!!!!!!!!!!! first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט צלב הקרס חוזר לאירופה !!!!!!!!!!!!! הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>

בעת ביקור ממלכתי בגרמניה, מלכת הולנד שאוהבת בגדי מעצבים, לבשה מעיל "מעוטר" בצלבי קרס.

ידוע שמשפחת המלוכה ההולנדית קשורה למשפחת המלוכה הבריטית, שקשריה לנאצים ידועים לכל.

iXtVnV

V166r3

ZIlLMA

2NUWb4

 

The post צלב הקרס חוזר לאירופה !!!!!!!!!!!!! first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט צלב הקרס חוזר לאירופה !!!!!!!!!!!!! הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
אירועי הקיץ מתקרבים וזה בדיוק הזמן לבגד ים חדש! https://blog.firstcall.co.il/%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a2%d7%99-%d7%94%d7%a7%d7%99%d7%a5-%d7%9e%d7%aa%d7%a7%d7%a8%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%96%d7%94-%d7%91%d7%93%d7%99%d7%95%d7%a7-%d7%94%d7%96%d7%9e%d7%9f-%d7%9c%d7%91%d7%92/ Tue, 05 Apr 2016 10:37:12 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1205 הקיץ מגיע בצעדי ענק, ושוב אנו מוצאות עצמנו מחפשות את בגד הים המושלם לעונה הקרובה. אני לא יודעת מה אתכן, אבל אני באופן אישי אוהבת את הטקסיות הזו של קניית בגד הים החדש, גם אם בהתחלה מצאתי את עצמי קצת מבולבלת מהמבחר האדיר וההבדלים בין המותגים באינטרנט – זה תמיד הוכיח עצמו כקנייה יעילה! בוחרים ...

The post אירועי הקיץ מתקרבים וזה בדיוק הזמן לבגד ים חדש! first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט אירועי הקיץ מתקרבים וזה בדיוק הזמן לבגד ים חדש! הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
הקיץ מגיע בצעדי ענק, ושוב אנו מוצאות עצמנו מחפשות את בגד הים המושלם לעונה הקרובה. אני לא יודעת מה אתכן, אבל אני באופן אישי אוהבת את הטקסיות הזו של קניית בגד הים החדש, גם אם בהתחלה מצאתי את עצמי קצת מבולבלת מהמבחר האדיר וההבדלים בין המותגים באינטרנט – זה תמיד הוכיח עצמו כקנייה יעילה!

בוחרים את הדגם האהוב עלינו ממיליוני דגמים נגישים

כשנכנסים לחנות פיסית, מקבלים את מה שיש על המדפים עכשיו. אין במלאי החנות? אין על המדף. אין בחנות ליד? לא תדעי שזה קיים בכלל. אבל באינטרנט, כל הגזרות, הדגמים, הצבעים, הכול נגיש וזמין בכל רגע.

אישית, הדבר ראשון שאני שמה עליו דגש בבחירת בגד הים הוא הנראות  – איך הוא יושב על הגוף, העיצוב והייחוד שלו. לדעתי, זה מה שצריך להוביל אתכן בבחירת בגד הים. במקרים רבים, חיפוש מהיר יכול לעזור לכן למצוא תמונות של בגד הים נלבש על גוף, כך שתוכלו לדעת איך הוא נראה. אבל תכלס, כולנו יודעות – הייחודיות מדברת בעד עצמה. אם זה נראה ייחודי, כנראה שזה באמת ייחודי.

השוואת מחירים זה הדבר הכי קל בעולם אונליין!

אבל יש כאן עניין חשוב, לא רק לבדוק את המחיר בין חנויות אונליין שונות אלא גם לשים לב להשוואת מחירים מול החנות, דבר שאני מקפידה לעשות באופן קבוע. ישנן חנויות, כמו מריאל, שאיתן תמיד אפשר לדעת שאתן בידיים טובות – המחירים תמיד טובים, אונליין ואוף-ליין. אבל זה לא תמיד כך עם כל החנויות, ולפעמים כשאני רוצה בגד ים כלשהו אני בודקת בחנות הבגדים ובאותו רגע ממש באתר של החברה. הרבה פעמים אני רואה שהמחיר בחנות יקר יותר מהאתר, אבל ישנן פעמים שבהם אני מופתעת והאתר יקר יותר מהחנות. לכן אני הולכת עם מי שאני סומכת עליו, ובאופן כללי – שווה בדיקה.

ולא חייבים ללכת על הדבר הסטנדרטי!

בגדי ים בשני חלקים זו הזדמנות להפתעה. חשוב לזכור את זה, במיוחד כשקונים באינטרנט והמבחר וההיצע כל כך גדולים. אתן לא חייבות לקנות את החלק העליון באותה דוגמה כמו החלק התחתון, להפך – זו הזדמנות מעולה לשחק, להשתעשע עם צבעים, הדפסים ודגמים, ולראות מה יכול ללכת עם מה. בגלל זה אני אוהבת את בגדי הים של מריאל, תמיד מפתיעים לטובה! בקיצור – שווה לקנות בגד ים באינטרנט, והעונה החמה מתחילה ע-כ-ש-י-ו!

12976869_1153393381346139_8302988646496529251_o

האתר: https://www.meriel.co.il

דוא"ל: meriel.bikinis@gmail.com

טלפון: 052-3331554

The post אירועי הקיץ מתקרבים וזה בדיוק הזמן לבגד ים חדש! first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט אירועי הקיץ מתקרבים וזה בדיוק הזמן לבגד ים חדש! הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
35+ התחפושות הכי מגניבות ויצירתיות מפורים 2016 https://blog.firstcall.co.il/35-%d7%94%d7%aa%d7%97%d7%a4%d7%95%d7%a9%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%9b%d7%99-%d7%9e%d7%92%d7%a0%d7%99%d7%91%d7%95%d7%aa-%d7%95%d7%99%d7%a6%d7%99%d7%a8%d7%aa%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%99/ Wed, 23 Mar 2016 14:35:20 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1200 חגיגות פורים 2016, החג הכי כיפי בלוח השנה, נפתחו הבוקר באופן רשמי כשילדי ישראל יצאו לחופשה, וביחד אתם, גדל בעשרות אחוזים אחוז הסיכוי שלכם לחטוף התקף לב אקראי או להיפגע מנפצים וזיקוקים מפתיעים שמשוגרים מטר מהנעל שלכם בזמן שאתם מנסים להגיע הביתה בשלום. ובכל זאת, אם מתעלמים לרגע מהמפגע הטורדני הזה אפשר למצוא ברחובות גם המוני ...

The post 35+ התחפושות הכי מגניבות ויצירתיות מפורים 2016 first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט 35+ התחפושות הכי מגניבות ויצירתיות מפורים 2016 הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
חגיגות פורים 2016, החג הכי כיפי בלוח השנה, נפתחו הבוקר באופן רשמי כשילדי ישראל יצאו לחופשה, וביחד אתם, גדל בעשרות אחוזים אחוז הסיכוי שלכם לחטוף התקף לב אקראי או להיפגע מנפצים וזיקוקים מפתיעים שמשוגרים מטר מהנעל שלכם בזמן שאתם מנסים להגיע הביתה בשלום. ובכל זאת, אם מתעלמים לרגע מהמפגע הטורדני הזה אפשר למצוא ברחובות גם המוני אנשים שמחים ומבסוטים בשלל תחפושות מגניבות, רובן חרושות ומוכרות, אבל חלק לא קטן מהן יצירתיות ומצחיקות במיוחד.

yafit ziv

David Barkan

Dudi Gozlan

פלאפל ג'ינה

Shelley Yshai

רותי לוי

אורן צור המלך

טוויטי סילבסטר והסבתא | דרך "הצינור"

Tal Grin

אודל תורגי

עידו סיבוני

Noa Rahamim

עינת דולב הדס

Tomer Shaish

סהר הגנן

קלי איפרגן

natali_benmoshe

Evyatar Borenshtien

אילנה רוטמן

Lirani Cohen

אליאל הילל - העמוד הרשמי

יובל דהן

יובל ונינו

יוגב יעקבי

באמצעות אבנר רסל

קולן חייקין וקמי גלוזמן | ספגטי בולונז וספגטי שמנת ופטריות

Elisheva Sultan

Sappire Bakal

רנית ויצמן סבי

Mordi Biton

אסף חלפון וחן שמש

Hila Zigman

Menashe Rahamim

אלה ונטע התאומות התחפשו לתמנונים

דרוש חתן | באמצעות "רדיו נושמים מזרחית"

ליאן בתחפושת של זהירות בדרכים

משפחת אמוג'י | נתן מאיר

לירון אמירה בן 9 מחופש לכובען המטורף

מאיה בן אל

ענן גשם | Ilan Entin

מיכל גלעם זריבי

ענבר צור ציונוב

שום דבר....מאיה ונגב מנתיב העשרה

Barak Kashanovski

Elisheva Sultan 2

Roey Avidov

האח הגדול 1

האח הגדול 2

האח הגדול 3

The post 35+ התחפושות הכי מגניבות ויצירתיות מפורים 2016 first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט 35+ התחפושות הכי מגניבות ויצירתיות מפורים 2016 הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
אז ועכשיו 17 תמונות של תל אביב שתפתנה אותך https://blog.firstcall.co.il/%d7%90%d7%96-%d7%95%d7%a2%d7%9b%d7%a9%d7%99%d7%95-17-%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%9c-%d7%aa%d7%9c-%d7%90%d7%91%d7%99%d7%91-%d7%a9%d7%aa%d7%a4%d7%aa%d7%a0%d7%94-%d7%90%d7%95%d7%aa/ Sun, 31 Jan 2016 12:17:17 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1192 כשמשוטטים ברחובות העיר , בוודאי אתם שואלים את עצמכם איך בניינים נטושים או מוזנחים היו נראים בעבר ולמה הם שישמשו, וחלק גדול מבניני העיר שופץ ועל אחרים אפשר עדיין לראות סימנים הסטוריים. פשוט מדהים איך ישראל מתפתחת ועדיין משמרת את ההסטוריה שלה דרך הבניינים העתיקים שלה. לא לשכוח לשתף לחברים ! ולהגיב   HABIMA THEATRE THE ...

The post אז ועכשיו 17 תמונות של תל אביב שתפתנה אותך first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט אז ועכשיו 17 תמונות של תל אביב שתפתנה אותך הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
כשמשוטטים ברחובות העיר , בוודאי אתם שואלים את עצמכם איך בניינים נטושים או מוזנחים היו נראים בעבר ולמה הם שישמשו, וחלק גדול מבניני העיר שופץ ועל אחרים אפשר עדיין לראות סימנים הסטוריים. פשוט מדהים איך ישראל מתפתחת ועדיין משמרת את ההסטוריה שלה דרך הבניינים העתיקים שלה.

לא לשכוח לשתף לחברים ! ולהגיב

 

Bialik-Then Bialik-Now

HABIMA THEATRE

Habima-ThenHabima-Now

THE MUNICIPALITY

Muni-thenMuni-Now

MAGUEN DAVID SQUAREMagen-ThenMagen-Now

DIZENGOFF SQUARE

Dizengoff-ThenDizengoff-Now2

THE OLD TRAIN STATION (HATACHANA)

Hatachana-ThenHatachana-Now

THE 1ST KIOSK OF THE CITY (ROTHSCHILD)

Kisok-ThenKiosk-Now

THE GREAT SYNAGOGUE

Syna-ThenSyna-Now

SARONA

Sarona-ThenSarona-Now

HERZL STREET

Herzl-ThenHerzl-Now

NEVE TZEDEK

Neve-Tsedek-ThanNeve-Tsedek-Now

THE BEACH

Tayelet-thenTayelet-now

THE PAGODE

Pagoda-Then

Pagoda-Now

THE PORT OF YAFO

YAfo-ThenYafo-Now

ALLENBY/ROTHSCHILD

Malon-ThenMalone-Now

THE SUZANE DALLAL DANCE CENTER

Suzanne-Than

Suzanne-Now

WHERE EVERYTHING STARTED

Pionneer-Then

Pionneer-Now2

זכויות: http://happyintlv.net/

The post אז ועכשיו 17 תמונות של תל אביב שתפתנה אותך first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט אז ועכשיו 17 תמונות של תל אביב שתפתנה אותך הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
הכוכבית שתבריק לכם את העסק https://blog.firstcall.co.il/%d7%94%d7%9b%d7%95%d7%9b%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%a9%d7%aa%d7%91%d7%a8%d7%99%d7%a7-%d7%9c%d7%9b%d7%9d-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%a2%d7%a1%d7%a7/ Sun, 13 Dec 2015 21:27:56 +0000 https://blog.firstcall.co.il/?p=1181 פעם חשבתם מה העסק שלכם צריך יותר מכל? התשובה היא כמובן: לקוחות. הלקוחות הם הלחם והחמאה של כל עסק, בין אם מדובר בעסק קטן, בינוני או גדול. היום, התחרות על כל לקוח ולקוח היא גדולה מאי פעם, וכן גם הדרכים להגיע ללקוחות ולידים. הפרסום הופך לאינטנסיבי ואגרסיבי מרגע לרגע, וקהל הלקוחות הפוטנציאלי שלכם נחשף לאינספור ...

The post הכוכבית שתבריק לכם את העסק first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט הכוכבית שתבריק לכם את העסק הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>
פעם חשבתם מה העסק שלכם צריך יותר מכל? התשובה היא כמובן: לקוחות. הלקוחות הם הלחם והחמאה של כל עסק, בין אם מדובר בעסק קטן, בינוני או גדול. היום, התחרות על כל לקוח ולקוח היא גדולה מאי פעם, וכן גם הדרכים להגיע ללקוחות ולידים. הפרסום הופך לאינטנסיבי ואגרסיבי מרגע לרגע, וקהל הלקוחות הפוטנציאלי שלכם נחשף לאינספור רסיסי מידע מכל כיוון.

Competition in business

שירות כוכבית – נסו ולא תצטערו

אז איך נשארים בתודעה של קהל היעד? איך משאירים חותם בתוך ים הפרסום והמודעות הגועש מבלי לעשות חור בכיס? התשובה היא פשוטה: כוכבית. שירות כוכבית מאפשר לכם לפרסם את העסק עם מספר מקוצר של ארבע ספרות בלבד וכוכבית, מה שיוצר מספר קליט שנשאר בתודעת הלקוח למשך זמן רב.

כוכבית

כוכבית – כל מה שהעסק שלכם צריך

מספר מקוצר לעסק עם כוכבית מאפשר לכם לפרסם את עצמכם בצורה טובה וקליטה יותר, ולהימנע מהסרבול שבמספר ארוך ומייגע, שהלקוחות יתקשו בסופו של דבר לזכור. כשכל מה שצריך לעשות זה להרים את הטלפון ולחייג אליכם בחיוג מקוצר, יש יותר סיכוי שהשיחה תנותב אליכם ולא אל המתחרה שלכם.

שירות כוכבית מקוצר לעסק מאפשר ללקוחות שלכם לחייג אליכם גם דרך חיוג אותיות או חיוג שמות, למשל שם העסק שלכם. אל תשאירו את הלקוחות שלכם למתחרים! אפשרו להם לחייג אליכם בצורה הכי קלה ופשוטה שיש!

 

Firstcall – שירות ללא תחרות

חברת FirstCall מזמינה אתכם לקבל שירות ללא תחרות של מספר כוכבית הפתוח לכל הרשתות בארץ, במחירים נוחים ושווים לכל כיס, דמי התקנה אטרקטיביים, והתחייבות לחודשיים בלבד. נסו ולא תצטערו!

לפרטים ורישום: 

דוא"ל: sales@firstcall.co.il
משרד: 03-509-5509

The post הכוכבית שתבריק לכם את העסק first appeared on FirstCall - חדשות.

הפוסט הכוכבית שתבריק לכם את העסק הופיע ראשון בFirstCall - חדשות

]]>